خلاقیت تجاری و نوآوری سیستماتیک

چگونه از دانش تریز در خلق ایده های ناب و حل مسئله بهره بگیریم؟

خلاقیت تجاری و نوآوری سیستماتیک

چگونه از دانش تریز در خلق ایده های ناب و حل مسئله بهره بگیریم؟

خلاقیت تجاری و نوآوری سیستماتیک

سلام دوست عزیز
بنده مصطفی امانی، مدرس دانشگاه و منتور صنایع خلاق و نوآوری هستم و اینجا بصورت تخصصی و با کمک مصادیق کاربردی به شما کمک می‌کنم تا با نوآوری سیستماتیک به کمک TRIZ آشنا شوید و در حرفه و تخصص خودتان ایده‌پردازی و نوارزش‌آفرینی کنید. برای ارتباط بیشتر با بنده می‌تونید در پیج اینستاگرام khallagh_gram یا در آپارات mos_amani را فالو کنید. منتطرتونم :)

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

  • ۲۰ اسفند ۰۲، ۱۸:۵۵ - sadr
    تشکر

نویسندگان

اینجانب مصطفی امانی، پژوهشگر پسادکتری ریاضی در زمینه "ساختار نیم-گروه‌های مختلط" و منتور نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه ارومیه هستم و 17 سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های مختلف دولتی و غیر دولتی استان دارم.

سال 1388 که اولین دوره‌های کارآفرینی در کشور راه‌اندازی شد به دلیل علاقه و توجه بازار به سمت نوآوری، به‌عنوان مدرس رسمی کارآفرینی وارد این حوزه شدم و تاکنون در بیش از 100 رویداد آموزشی، اجرایی، داوری، ایده‌پردازی، استارتاپی و مشاوره‌ای مرتبط با کارآفرینی با شرکت‌ها و موسسات دولتی و خصوصی همکاری نزدیک و فعال داشتم. چندین‌بار ایده‌پرداز برتر رویدادهای کارآفرینی انتخاب شدم.

از سال 1390 به عنوان مربی رسمی خلاقیت در سطوح مختلف ازطرف موسسه کاروتامین اجتماعی تهران فعالیت می‌کنم و به ویژه، در زمینه کاربرد مهندسی خلاقیت با دانش TRIZ در سطوح فنی، تجاری و پژوهشی مهارت و تجارب اجرایی و طرحی دوره های مختلف آموزشی دارم. در سال 94 دو عنوان کتاب بنده با موضوع خلاقیت تجاری و کاربرد دانش TRIZ تالیف و چاپ شد.

به عنوان نوآور، برای اولین بار در جهان تکنیک SWOTRIZ را برای تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک با تلفیق TRIZ با SWOT بدست آوردم و منتشر کردم. به‌عنوان تحلیلگر کسب‌وکار در تیم‌های عارضه‌یابی، بازاریابی و تحلیل‌بازار مدیر اجرایی بوده‌ام و مسئولیت تدوین استاندارد TSPbusiness ویژه‌ی "موفقیت در کسب‌وکارها"(که عنوان ایده‌ی برتر تیمی استانی را کسب کرد) برعهده داشتم و در تدوین ده ها طرح کارآفرینی تدوینگر و تحلیلگر بوده‌ام.

درکنار پژوهش دانشگاهی، به عنوان فریلنسر در حوزه تحلیل کسب‌وکار و منتور نوآوری و صنابع خلاق فعالیت می‌کنم و به این حوزه علاقه دارم.

اهم تجارب اجرایی و تجاری

منتور "استارتاپ Maria Anya "، بهار تا بهمن 1402، کارفرما: «مزون ماریا»، ارومیه

مدیر پروژه "برآورد ارزش برند Maria Anya "، اسفند 1401، کارفرما: «مزون ماریا»، ارومیه ، مجری: تیم "تکانش"

مدیر پروژه "تدوین Marketing Plan "، خرداد 1401، کارفرما: «فروشگاه آبنبات چوبی» نمایندگی ارومیه ، مجری: تیم "تکانش"

مدیر پروژه "تدوین Marketing Plan "، مهرماه 99، کارفرما: شرکت «مهاباد پوشش خودرو» ، مجری: تیم تیم "تکانش"

مدیر پروژه "عارضه‌یابی و ارتقاء بهره‌وری براساس‌تعالی‌سازمانی‌"EFQM، آذر 94، کارفرما: شرکت «پیام توزین مکریان»، مجری: کلینیک مشاوره کارآفرینی «تحول سازان پویا».

مدیر اجرایی و تدوینگر برنامه «تحول‌کارآفرینانه» با برگزاری بیش از30 رویداد سالانه کارآفرینی، مهر 95 لغایت 97. کارفرما: مدیریت مرکز رشد و نوآوری دانشگاه ارومیه، مجری: کلینیک مشاوره کارآفرینی «تحول سازان پویا»

مدرس و عضو تیم برگزاری سمینارهای آموزشی- مهارتی- ترویجی کارآفرینی برای کارجویان و علاقمندان با متوسط برگزاری یک رویداد هفتگی در سال 93-94 با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، مجری: موسسه مردم نهاد «تحول سبک پندار»

هم-بنیانگذار "استارتاپ Offchap " ، سامانه ای برای سفارش آنلاین کارت ویزیت،www.offchap.com ،

هم-بنیانگذار سیستم آموزشی «تفکر و اندیشه ویژه کودکان» برمبنای تفکر الگوریتمی و حل‌خلاق مساله، مجتمع آموزشی«طیف گستر ارومیه».

هم-بنیانگدار "استاندارد TSPbusiness:9007 " موفقیت ‌تجاری برمبنای دانش پنهان موفق‌ترین شرکت‌های جهان، ایده‌ی برتر جشنواره ایده های برتر «روشا» پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،

داوری رویداد استارتاپی «محصولات ایران ساخت»، برگزاری از طرف شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی، 26 آبان 1401.

داوری رویداد کارآفرینی «روشا»، برگزاری از طرف پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در دانشگاه پیام نور مهاباد.

داوری ایده‌های شو های دانشجویی در رویداد «ایده شو1»، «ایده شو2»  و «ایده شو3» در دانشگاه ارومیه.

منتور دانشجویان ایده پرداز در رویداد کارآفرینی« شتاب ایده ها»، در دانشگاه ارومیه ازسال 1396 تا کنون.

برگزاری بیش از 100 دوره، کارگاه، سمینار و وبینار آموزشی، مهارتی و کارآفرینی از سال 1389 تا کنون.

مدیر رویداد دو روزه «آشنایی با قوانین و مقرارت مرتبط با قرارداد کار» ویژه مدیران صنایع استان آذربابجان غربی، تابستان 1391. کارفرما: اداره کل کار و امور اجتماعی استان، مجری: شرکت تعاونی«طیف گستر ارومیه».

خدمات مشاوره و ثبت برندها برای شرکت ها و موسسات خصوصی ازجمله: هالدی، شهبانو، بام شهر، ژیو، میربوفرآور و ...

موسس و مدیرعامل شرکت "تکانش تدبیر" با رسالت ارتقای بهره وری و مشاوره کسب وکار و کارآفرینی.

عضو هیات موسس و هیات مدیره شرکت تعاونی «تحول سازان پویا»  و تاسیس کلینیک خدمات مشاوره کارآفرینی TSP.

اخذ بیش از 30 گواهینامه و مدرک مهارتی مرتبط با انواع نرم افزارها، خلاقیت و نوآوری، پژوهش، داوری، مربیگری مهارت ها و کارآفرینی.


 کتاب ها